KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14325144
nr 1432 5144
Gunnar Torhamn
(1894-1965), Sverige
Gunnar Torhamn (1894-1965), ”Arab”, Signerad. Akvarell, bildmått: 49x30, yttermått inklusive ram: 70x52 cm
Gunnar Torhamn, svensk bildkonstnär född 1894, död 1965.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 22 november 2021
kl 19:39:20
17/11 22:42:02